Polska to wspólna sprawa i wspólnota losu katolików i niekatolików. Obrona przed nowym porządkiem świata to wspólna sprawa tych co nie chcą totalitaryzmu doskonałego.
Wspólna Sprawa
strona główna · działy · tagi · o autorze · szukaj · Polacy.eu.org  
 

Świat2014.03.01 10:33 10:41

Ręce za lud walczące

 

... lud sam poobcina

 
Zenek,
Ja Ci tu do tej pory kibicowałem. Prawdę trzeba mówić. Niewiele portali ją mówi – mówmy więc my. Jest to dowód odwagi cywilnej... Gorzej jak się zapalczywie ulga fantazjowaniu i wyłącza krytyczne myślenie. Przecież wiek do czegoś zobowiązuje, nie tak?
 
Ten portal miał być narodowy czy endecki więc nie wchodziłem tu w polemikę z p. Detko, który przedstawia się jako mason czy fan masonerii. No rzeczywiście aż tak daleko nie musimy iść. Więcej, lepiej, żebyśmy nie szli bo tracimy tożsamość i właściwie nie wiadomo czym się wtedy stajemy. Masoneria nigdy jakoś szczególnie Polsce życzliwa nie była, a raczej pchała do konfrontacji z Rosją.

Ale jest różnica między mówieniem prawdy, a nawet prawdy doprawionej widoczną nienawiścią, a „moralnie słusznym” fantazjowaniem. Nienawiść też można zrozumieć, choć rzecz jasna nie należy się nią kierować w życiu społecznym czy polityce bo zaciemnia umysł. Zaćma na umyśle może się przejawiać na przykład zagalopowaniem się do tego stopnia, że doszukujesz się (Ty czy Twoja polecanka) Żyda w Kliczce czy Tiachnyboku. Powody dla których mnie to śmieszy pokazałem Ci w komentarzu. Dowodem takiej zaćmy jest też kłopot w zrozumieniu uwag i śmieszne walenie cepem naokoło że niby kto nie z nami to „obrona żydów, samobiczowanie przed żydami czy bajkopisarstwo”. Pojawia się poważny problem w dyskusji: jak rozmawiać z kimś, kto się trzyma zębami jak pijany płota swoich wyobrażeń, a rękami zatyka uszy? A teraz zadam Ci kilka pytań. Może tak będzie lepiej niż perswadować.

1. Jak Ty rozpoznajesz Żyda jeśli ten się jako Żyd nie przedstawi?
a. zaglądasz mu w portki? Ale przecież jak nie wychowywany w tradycji rabinicznej to nie jest obrzezany.

b. bo tak pisał np. pan Pająk? A skąd przykładowy pan Pająk wie? Bo podobno miał dostęp do archiwów USC? Czy może ksiąg chrzcielnych wszystkich parafii, w tym kresowych, których masa jest w Rosji teraz? Czy może taki pan Pająk mówi całą prawdę, czy może ujawnia kogoś akurat niewygodnego komuś? Czy ujawnia bo ma papiery czy ujawnia bo inni wierzą że on ma dostęp do papierów? Czy dokumentuje te ujawnienia?

c. Czy ci, którzy rzeczywiście mieli np. babkę żydówkę (oczywiście po matce, bo po ojcu się absolutnie nie liczy :-)), to już od razu pod ścianę? Skąd to przypuszczenie, że jak jedno z czterech „dziadostwa” jest Żydem to bardziej się to liczy niż ¾ nie-żydów. Bo tak pisał Koneczny? Bo bardziej się w tym liczy co o tym myśli Zenek Jaszczuk niż sam(a) zainteresowany/a? Bo żydostwo ma większą siłę oddziaływania niż nie-żydostwo? A czemu? Bo polskość nic nie warta?

d. Czy zakładasz, że tak jest bo żydzi są bogaci a my nie i dlatego ludzie się uchwycą swej 1/8 krwi żydowskiej i będą szkodzić Polsce czy Ukrainie? Aha, czyli zakładamy, że ludźmi (np. Polakami) rządzi pieniądz? I rzeczywiście coś w tym jest. Np. w Anglii żydzi się śmieją, że w Europie Środkowej są głównie „wannabe Jews” (żydzi życzeniowi). A jeśli tak, to czy nie uważasz kolego, że jest problem sprzedajności przede wszystkim? Że Polacy są skłonni się sprzedać? Żydom? Ale i czemu nie Niemcom, albo na ten przykład Rosjanom albo oligarchom ukraińskim? A najwięcej kasy teraz mają Chińczycy, tak w ogóle.

e. Czy jeśli uważasz, że 1/8 czyjejś żydowskości (prababka żydówka po matce i jej matce, rzecz jasna) przeważa nad 7/8 polskości, rosyjskości, tatarskości, niemieckości, to wyznajesz ideologię Narodu Wybranego, nieprawdaż? Widzisz, moja prababka po Ojcu Matki była Austriaczką a prababka po Matce Ojca miała krew tatarską. I ja wcale nie uważam się za Tatara ani Niemca, mimo że Niemcy mają tu teraz nawet więcej do powiedzenia niż Żydzi a jakbym się ze swą „tatarskością” obnosił to zapewne nie maiłbym problemów w wyjechaniu na kontrakt do Arabii Saudyjskiej i zarabianiu 20 tys złotych na rękę miesięcznie ucząc ich angielskiego. Od Żydów tyle bym nie miał. No może załatwiliby mi tłumaczenia na 5 tys. miesięcznie. Tożsamość polska przemawia do mnie o wiele bardziej.
Ale moje pytanie jest takie: czy takim doszukiwaniem się przodków (skąd tu tylu wysokich blondynów niebieskookich albo niskich brunetów brązowookich?) nie wpychasz jakiejś 1/3 Polaków w objęcia Niemców, Rosjan, Żydów czy Ukraińców? To jest propolskie działanie, Zenek?

2. Czy idol Putin (ma jaja chłop, fakt, i dla Rosji raczej korzystny) to taki antyżydowski Dżedaj walczący na całym świecie z żydowskim imperium? Tak? Przekonaj mnie, bo mnie się wydaje, że u siebie im odebrał od żłoba, no ale czy przeszkadzali mu Abramow i Pińczuk na Ukrainie? Czy nie robił politycznych interesów z „żydówką” (Kapitelman po dziadkach) Tymoszenko? Czy nie dokonał resetu z żydowską Ameryką nad głowami Polaków i czy w ramach thank-you Usraelczycy nie przymknęli oka na wyeliminowanie „żyda” Kaczyńskiego (Kalkstein, prawda?). Czy nie współpracuje z USraelem we wciąganiu islamistów w pułapkę w Syrii by ich eksterminować dziesiątkami tysięcy? Mnie się zdaje, że jemu na rękę jest idiotyczny antysemityzm w Polsce bo to osłabia kraj, który jest konkurencyjnym biegunem integracji Słowian Środkowych i Zachodnich. Osłabia też i dlatego, bo jak wiesz Żydzi rzeczywiście są potężni i jak ktoś ich bez sensu prowokuje to może zechcą pokazać, że nie warto. Zenek, jak Ty byś zareagował, gdybyś rządził potężną wspólnotą polską a jacyś wredni Litwini lżyliby Polaków, przypisywali im wszystko co najgorsze i szczuli lokalne społeczeństwa na Twoich braci np. na Wileńszczyźnie? Nie za...doliłbyś?

3. Wyobraź teraz sobie, że udało Ci się zmobilizować całą zbuntowaną Polskę do antyżydowskiej rewolucji. No i wyobraź sobie, że jakimś cudownym zbiegiem okoliczności, Bnei Brith, Komisja Trójstronna, Bilderberg i bank FRB się sypią albo siedzą w silosach i się trzęsą, więc nie są w stanie dokonać prowokacji i zbombardować Polski albo nałożyć sankcji. Ale wyobraź sobie, że np. córka Pana Pająka w rozmowie z Twoimi współpracownikami ujawnia, że jesteś żydem a Matka Matki Twojej Matki miała długi nochal i zielone oczy? Czy miałbyś kolorowe zdjęcie prababki jako alibi? No i jak myślisz, jakby zareagowali Twoi ludzie? Pytanie pomocnicze: jak do tej pory reagowali na info, że ktoś jest żydem? Np. wielki antysemita na Ukrainie?

Tyle tych rozbudowanych pytań. Po mojemu trzeba zadać sobie też proste pytanie zasadnicze dlaczego w Polsce jest tak źle, skoro jednak mamy większość Polską? Bo jeśli obcy się dorwali do żłoba to co robią swoi? Poza oczywiście braniem kredytów i chowaniem potem głowy w piasek w obawie, że stracą pracę albo bank każe wcześniej go spłacić, poza kombinowaniem i jednoczesnym demaskowaniem, skrobaniem gwiazdy dawida kluczem na ścianie w kiblach, albo pisaniem antyrosyjskich manifestów anonimowo w internecie? Gdzie jest poświęcanie czasu sprawom wspólnym, gdzie powstrzymywanie się przed okradaniem państwa i rodaków? Gdzie odwaga cywilna i solidarność? No i gdzie jakaś zbiorowa mądrość? 

 
6667 odsłon  średnio 4,3 (6 głosów)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować   
Tagi: żyd.
Re: Ręce za lud walczące 
Krzysztof J. Wojtas, 2014.03.01 o 12:18
No teraz Zenek będzie musiał pójść do lasu, AK reaktywować i pewnie wróci, jak mu zmrznie kita;-)))

A poważniej.
Bardzo dobry tekst wskazujący na to, że nie można budować przyszłości na nacjonalizmie - nawet tym najlepiej rozumianym.
Cały czas staram się wykazać, że musimy budować na idei.
A historycznie rzecz biorąc - jedynie projekt Rzeczpospolitej (I) był projektem ideowym, personalistycznym w założeniach.

Polskość nie zwycięży siłą militarną, czy bogactwami opartymi na pieniądzu. Możemy zwyciężyć dając światu alternatywny model współżycia oparty nie na sile, a na wzajemnej akceptacji.

Zarzuca się CP, że jest antykościelna; poniekąd tak, gdyż CP wskazuje na wyraźne odchodzenie Kościoła od swej bazy, jaką jest nauka Chrystusa.
Zatem - powrót do źródeł i tworzenie przyszłości w oparciu o ideę współżycia a nie związki krwi. Wszak i Paweł i Apostołowie byli obrzezanymi Żydami; czy to przeszkadzało im w głoszeniu Ewangelii?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Ręce za lud walczące 
MatiRani, 2014.03.01 o 14:32
Mozna i trzeba budowac Polske na idei nacjonalistycznej, bo to nasza tozsamosc. Emigracja wprowadzana przez korporatokracje tylko niszczy tradycyjne spoleczenstwa, popatrzmy na degrengolade w Niemczech, WB, Francji czy Holandii!
CELEM emigracji jest niszczenie dobra kazdej zdrowej kultury narodowej.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Ręce za lud walczące 
Zenon Jaszczuk, 2014.03.01 o 14:38
K Wojtas.
Chyba muszę najperw odnieśc się do Krzysztofa. Im dalej w las tym więcej drzew. Nie wiem czy ty to widzisz, że ja na temat żydów nic nie pisałem - ten materiał jest zlinkowany. Jednak ciekawa jest reakcja "swołoczy" na wybrany przez nich temat, żyda. Myslę, że gdyby Gross miał trochę więcej miejsca i kasy - chętni już się zgłosili. Trochę gorzej z Leszkiem, bo on walnął kupę pytań i opowiadaj mu całą historię, wcale nie kradzieży, tylko historię żyda. A żyd ma poprostu goia w d...pie. Najlepszym rozwiązaniem byłoby Leszka odesłać do moich wszystkich art. Tylko po co???? Jak on je zna. Czyli obecnie mam to wszystko bisowac. A może taki dureń jak ja widzi Polskę i Polaków okradzionych do kości, a oni widzą zieloną wyspę.
Z tobą Krzysztof się nie zgadzam, bo ty jesteś na etapie urodzin Pana Jezusa, a ja tu i teraz. Więc twoje wywody są z seri "sajenfiksen". Jak dojdziesz do dzisiaj, a ja dożyję:-))) to chętnie wtrącę się w rozmowę. Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Ręce za lud walczące 
Paweł Tonderski, 2014.03.01 o 14:41
To jak żyd ma goja w dupie, to trzeba było, im nie służyć jak psy w PZPR-e.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Ręce za lud walczące 
MatiRani, 2014.03.01 o 14:46
Racja. Ino ludzie chca zyc, miec co jesc, troche wygody. A to mozna bylo dostac tylko wlazac bez mydla albo wazelinujac... no i niektórzy wlazili. Jak Pan nie przeczyta Lobaczewskiego ( albo Biblii ale jest dluzsza i mniej bezposrednia ) to nie zrozumie Pan Czlowieka.
Jak Pan nie przypomni sobie, ze ZYDOKOMUNA wymordowala ponad MILION Polaków pod byle powodem, to Pan nie zrozumie, dlaczego niektórzy nie chcieli umierac, bali sie smierci, bali sie o swoich bliskich.
Pan Archipelag Gulag przeczytal?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Ręce za lud walczące 
Paweł Tonderski, 2014.03.01 o 14:59
Żydzi też chcieli jakoś pod komuną żyć i przeżyć, co to za tłumaczenie, zdrajca, kolaborant zostanie zawsze zdrajcą, tak jak k....a k...ą, bez względu na to, czy jest Polakiem czy żydem urodzonym w Polsce...

Konformiści, karierowicze dzisiaj też żyją wśród nas, to mają być dla "państwa" wzorce dla przyszłych pokoleń Polaków, na tym chcecie zbudować Polskę, na tych wzorcach chcecie odnowić polskie elity, na tym chcecie zbudować wielkie polskie imperium? Życzę w takim razie powodzenia.

Czy panowie naprawdę w to co piszecie wierzycie?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Ręce za lud walczące 
MatiRani, 2014.03.01 o 16:00
Opowiem Panu fakt o lekach:
Za komuny leki byly za darmo. Wszystkie. Ale nie dla wszystkich.
Zydzi przydzielali swoim leki ratujace zycie a to co zostawala sprzedawali za setki zlotych Polakom.
i tak bylo ze wszystkim
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Ręce za lud walczące 
Hanys, 2014.03.01 o 15:03
Milion Polaków wymordowała żydokumuna? Ciekaw jestem, gdzie. W Sojuzie? Bo chyba nie na terenie PRL. Skąd Ty, Mati, wziąłeś tę cyfrę?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Ręce za lud walczące 
MatiRani, 2014.03.01 o 15:53
Po rewolucji 1917 dobre 300000, 137000 tuz przed IIWS, od pól miliona do póltora miliona miedzy 1944-1956
Le Livre Noir du Comunizme - Universitée de Lyon

Tych zamordowancyh przez Kwasnieswkich - Stolzmanów dla kradziezy nie ma na listach...
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Ręce za lud walczące 
Paweł Tonderski, 2014.03.01 o 16:11
I Jaruzelski i Gomułki.:)))) I tatusia Palikota, który strzelał do Polaków w Poznaniu, a ci w Poznaniu, w Gdańsku, w Kopalni Wujek, w Radomiu, co strzelali do Polaków to też byli żydzi?

Ciekawe tutaj prawicie rzeczy towarzyszu...
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Ręce za lud walczące 
MatiRani, 2014.03.02 o 01:00
Nie mozna wrzucac do tego samego worka Gumulki z Jaruzelskim ani Siwaka z Kiszczakiem. To chyba oczywiste.
Pan czytal Siwaka?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Ręce za lud walczące 
Zenon Jaszczuk, 2014.03.01 o 15:36
Paweł Tonderski.
Mysle, że ta odpowiedz powinna być adekwatna do tego pytania.
"Re: O tym wszyscy Polacy muszą wiedzieć!!!
Zenon Jaszczuk, 2014.03.01 o 14:55
Paweł Tonderski.
Szkoda, że nie czytacie co się pisze tylko osądzacie. Ja nigdzie komuchów nie chwalę. A jeśli ktoś inny chwali jakieś konkretne osoby, to może coś wie więcej niż ja na ten temat. Ja staram się rozumieć ludzi a nie ich szkalować. Nie wiem jak ci "udowodnić", że dużo prostych ludzi zaufało powstającej partii. Czy ty myślisz, że oni mieli taką samą wiedzę jak ty dzisiaJ NA ten temat. Po walkach społeczeństwa na czele z AK przeciw Sovietom przywiezionym na czołgach, przegraliśmy. Przegrała AK przegrało społeczenstwo z mordercami światowymi czyli Ameryką, Anglią, niemcami, przegraliśmy z pseudocywilizacją. Pewnie mogli Polacy walczyć do ostatniego Polaka!!! Tylko i dzisiaj czytam, że tak postępuje tylko idiota!!!. Dzięki temu, że ludzie "rozeszli " się wszędzie, przetrwaliśmy. Nie zwyciężyliśmy, tylko przetrwaliśmy. Dlaczego - a bo gdybyśmy zwyciężyli, byłoby nas dzisiaj 50-60 milionów Polaków mieszkających w Bogatej Polsce. A nas dzisiaj jest mniej niż było przed IIwś- dlatego piszę, że przetrwaliśmy. Pomimo, że jesteśmy niszczeni, mordowani nadal. Dlaczego nic nie robisz aby było inaczej, tylko zajmujesz się bzdetami typu żyd czy nie żyd. Jeśli nazywasz tamtych ludzi ..... to kim ty jesteś mając więhszą śawiadomośc a mimo to gnijesz razem ze wszystkimi Polakami!!! Bohaterzay z flukiem w nosie. Pozdrawiam "
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Ręce za lud walczące 
Hanys, 2014.03.01 o 17:49
Zgadzam się z tezą, że przetrwaliśmy, ale twierdzenie, że Polaków po II WŚ jest mniej jak przed wojną, jest nieprawdą.
Przed II WŚ naszych rodaków było, oczywiście w dużym przybliżeniu, bo nie ma na świecie takiego kozaka, który mógłby to dokładnie policzyć, około 26-28 milionów. Reszta, czyli ok. 3-4 mln. to były tzw. mniejszości (Żydzi, Białorusini, Ukraińcy itp.).
A po wojnie w pierwszym spisie powszechnym, bodajże w 1947 roku, naliczono Polaków, jeśli dobrze pomnę, coś koło 37-38 milionów. Różnica ok. 10 milionów na plus? Wzięta z sufitu! Takie jest moje zdanie. A może w rzeczywistości była to różnica na minus? Nie wiem, ale osobiście szacowałbym ją, jesli już, na ok. kilkaset tysięcy, nie więcej. Wynika z tego, że statystyka liczebności Polaków jest zafałszowana od zakończenia wojny.
Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Ręce za lud walczące 
Zenon Jaszczuk, 2014.03.01 o 18:44
Hanys.
Oczywiście nie bedę się kłócił. Ja Wiem z wyczytanych danych, że przed IIwś bylo Polaków 39 milionów. Dzisiaj nas już tyle nie ma. Czyli co myśmy robili przez ponad 70 lat. Nawet utrzymac "statusqo" to znaczy tragedię a nie rozwój. O ile wiem to i dzisiaj przy tzw spisie powszechnym nikt nie odlicza od ogułu żydów, ukraińców, białorusinów, litwinów itd. A więc coś chrzanicie panie Hanys. Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Ręce za lud walczące 
Hanys, 2014.03.01 o 19:14
Nie chrzanię, Panie Jaszczuk. Nawet tow. Jaruzelski swego czasu mocno na głos się dziwił nad tym stanem rzeczy. Szkoda, że na zdziwieniu poprzestał.
Jakby co, chętnie w każdej chwili mogę sięgnąć do materiałów archiwalnych sprzed wojny, bo takie się zachowały.
Ale nie dziś, bo właśnie wybieram się na bal karnawałowy.
Wszystkim szampańskiej, ostatkowej zabawy życzę i pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Ręce za lud walczące 
Zenon Jaszczuk, 2014.03.01 o 19:26
Hanys.
Dobrej zabawy życzę. Jak zaznaczyłem, nie będę się kłócił. to nie znaczy, że popuszczę pola na byle jakie wieści. Zapewne się domyślasz, że na te tematy czytałem dawno i napisałem to co moim zdaniem zapamiętałem. Zaręczam, że nie jestem i niechcę być encyklopedia. pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Ręce za lud walczące 
Hanys, 2014.03.02 o 23:01
Przed II WŚ liczba ludności w Polsce wynosiła statystycznie 37,339 mln, w tym etnicznych Polaków było 24,388 mln
– patrz Edward J. Rozek Allied Wartime Diplomacy - A Pattern of Poland, John Wiley & Sons, New York 1958, str. 348.

Zestawienie mniejszości narodowych przed wojną:
Ukraińcy 4,529 mln
Białorusini 1,123 mln
Polesiacy 0,822 mln
Rusini 0,134 mln
Litwini 0,084 mln
Czesi 0,035 mln
Żydzi 3 mln (cyfra chyba zawyżona) – patrz Jewish Chronicie, Londyn, wydanie z 22.3.1968
Niemcy 1,041 mln
To daje w sumie 10,951 mln, czyli prawie 1/3 całej ludności Polski przedwojennej.

Po II WŚ były przeprowadzone powszechne spisy ludności 14 lutego 1946 roku i 3 grudnia 1950 roku, których wartość poznawcza jest niewielka, gdyż wtedy trwały jeszcze masowe wysiedlenia/przesiedlenia Niemców za Odrę i Polaków kresowych na tzw. ziemie odzyskane.

Wg spisu z grudnia 1950 roku w Polsce, w nowych granicach pojałtańskich, żyło:

24,6137 mln
(źródło: Gerhard Reichling, Deutsche und Polen - 1945 bis 1970 im Spiegel der polnischen amtlichen Statistik, Kulturstiftung der deutschen Vertriebenen, Heft 1, Verlag Osmipress, Bonn 1979, str. 21)

tudzież

24,533 mln
(źródło: Clifford R. Barnett, Poland: Its Society, Its Culture, Its People, Hraf Press, New Haven, Conn., 1958, tab. 1.)

tudzież
24,775 mln ((źródło: Please Almanach z 1949r. (str. 550), dane dot. roku 1947)

Dla pełniejszego obrazu, z jakim galimatiasem i bur.delem mamy tutaj do czynienia, należy doliczyć dwa bezsporne fakty historyczne:
1) Ukraińców, Białorusinów, Litwinów (od 1940r.), ok. 30-40% polskich Żydów oraz kilka milionów etnicznych Polaków po 17 września 1939 roku przypisano do ludności ZSRR.
Obojętne, co się z tymi ludźmi stało w czasie ruchawki wojennej, na pewno nie powinni oni występować podwójnie w statystykach strat wojennych ZSRR czy Polski.
2) Około 1 mln Niemców (volksdojcze) od września 1939 roku stało się obywatelami Rzeszy niemieckiej.

Co z tych statystyk w dużym przybliżeniu wynika?
Przed wojną było ok. 24,5 mln etnicznych Polaków, i po wojnie było ich około 24,5 mln!

I niech teraz MatiRani, bardzo obeznany z historią Żydostwa niemal w każdym zakątku globu ziemskiego, któremu nigdy nie trafiło się napisać jakiejkolwiek bzdury, i pan Jaszczuk, któremu nigdy nie zdarzyło się chrzanić, powiedzą mi, jak oni wyliczają straty Polaków podczas II WŚ.
- czy polski Żyd, który zginął w Oświęcimiu albo po wojnie osiedlił się w Izraelu, powinien być zaliczony do zaginionych/zabitych Polaków?
- czy niemiecki żołnierz pochodzący z Danzig, Stettin, Oppeln lub Breslau, który poległ w mundurze Wehrmachtu np. w walce z Ruskimi, powinien być zaliczony do strat polskiej ludności w polskich miastach Gdańsk, Szczecin, Opole lub Wrocław?
- czy Ukrainiec, który po 1918 roku był obywatelem polskim, a od września 1939 roku stał się obywatelem rosyjskim, powinien być uznany za „martwego Polaka”?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Ręce za lud walczące 
Adam39, 2014.03.02 o 23:42
Z wyliczeń Hanysa wynika, że w czasie wojny obronnej z niemcami w 1939 roku nie zginął ani jeden etniczny Polak, jak również w czasie wojny obronnej z sowietami a nawet w czasie okupacji niemieckiej,( nie mówiąc o sowieckiej). Również rozstrzeliwanie przez niemców niewinnych ludzi jako zakładników z dość częstych łapanek, to tylko taka sobie selekcja. Lagry niemieckie to pewno były sanatoria, gdzie niemcy z poświęceniem dbali o zdrowie Polaków, a ci niewdzięcznicy starali się to im utrudniać. Natomiast mniejszości etniczne broniły zażarcie Polski i one właśnie dlatego poniosły straty. A Polska straty tych mniejszości przypisuje sobie jako straty Polaków etnicznych.
Trzeba przyznać, interesujące rozumowanie.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Ręce za lud walczące 
Hanys, 2014.03.02 o 23:45
To jest tzw. statystyka, czyli inaczej mówiąc ciekawostka.
Formułujesz złe wnioski, gdyż to są statystki sprzed roku 1939 i z roku 1950. Dlaczego nie bierzesz pod uwagę dużego przyrostu naturalnego w pierwszych latach powojennych, gdy nagle wszystkim zachciało się żyć pełnią życia, zwłaszcza seksualnego? Osesków powojennych też zaliczano do etnicznych Polaków, czy im się to podobało czy nie.
Mam Wam wyszukać następne statystyki dotyczace przyrostu, czy może sami zaczniecie poważnie myśleć i wyciągać z tego normalne wnioski?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Ręce za lud walczące 
Adam39, 2014.03.03 o 01:36
Próbuję wyciągać wnioski z tego co napisałeś powyżej.
Nie pamiętam czy w tych spisach podanych przez ciebie trzeba było podawać narodowość i wyznanie, lub tylko narodowość?
O ile wiem w dowodach wydawanych w PRL nie było rubryki narodowość, w odróżnieniu od przedwojennych gdzie podawane było chociaż wyznanie. Co zresztą też nie jest całkowicie adekwatne do pochodzenia.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
..za lud.. skala falszu 
MatiRani, 2014.03.03 o 02:16
Teraz wreszcie wiemy,ze mamy nastepujaca gradacje falszów:

Klamstwa

Wierutne klamstwa

Statystyki

... a troche jeszcze nizej na skali prawdy mamy to co wypisuje Hanys
;-)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Ręce za lud walczące 
Piotr Świtecki, 2014.03.03 o 11:03
O ile wiem w dowodach wydawanych w PRL nie było rubryki narodowość

W dowodach nie, ale pamiętam, że na jakimś druku (wniosek o wydanie dowodu osobistego? A może paszportu?) taka rubryka była - jeszcze pod koniec PRL. Pytano zdaje się o to także w czasie spisu powszechnego w latach 70.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Ręce za lud walczące 
Hanys, 2014.03.03 o 17:02
Kiedyś w połowie lat 80-tych moja znajoma pokazywała mi dowód osobisty swego męża, dużo starszego od niej, w którym było napisane: miejsce urodzenia: "Lwów, ZSRR". Jej męża, który nie znał ani w ząb jezyka rosyjskiego, bardzo ten wpis irytował.
Śmiem twierdzić, że nie ma na świecie takiego specjalisty, który mógłby dokładnie policzyć straty polskie w wyniku II WŚ, zważywszy na to, że terytorium Polski zmieniało się po 1939 roku i po 1945 roku (2-krotnie!), a mit 6 milionów zabitych/zaginionych rodaków należy włożyć między bajki.
Chyba jedynym na świecie szczęśliwcem może być tutaj tylko MatiRani, który nie tylko wytropi każdego Żyda, choćby nawet w kiblu, ale i dokładnie wie, jakie są gradacje prawdy i fałszu...
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Ręce za lud walczące 
Zenon Jaszczuk, 2014.03.03 o 19:32
Hanys.
Ja już ciebie nie będę pytał czy napewno była IIwś :-))) Bo jeśli "Co z tych statystyk w dużym przybliżeniu wynika?
Przed wojną było ok. 24,5 mln etnicznych Polaków, i po wojnie było ich około 24,5 mln!"
:-)))) Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Ręce za lud walczące 
Hanys, 2014.03.03 o 20:45
Ależ śmiało, pytaj. Moja odpowiedź będzie twierdząca.
A jeśli chodzi o statystyki, to zdaje się dwa lata temu rozmawialiśmy już o nich. Podałem wtedy źródła mojej wiedzy, dokładniejsze od obecnych, w których jest zawarta dość dokładna analiza i niestety bardzo szokujące wnioski. Nawet dałeś mi (chyba) za to jakąś dedykację :)
Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Ręce za lud walczące 
Zenon Jaszczuk, 2014.03.03 o 22:21
Hanys.
Cieszę się, że ani jeden Polak nie zginął podczas wojny.
Swego czasu kilkakrotnioe czytałem, że wszyscy Polacy to "żydzi".
Dzisiaj inny temat i nowe dane :-)))) Czytam, że co piąty Polak to Ukrainiec.
A jeśli tak to zgadzam się z twoimi wyliczeniami. Podczas IIwś nie zginął ani jeden Polak bo takich w Polsce niet. :-))) Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Ręce za lud walczące 
Hanys, 2014.03.03 o 23:39
To błędna diagnoza.
Po przegranej wojnie z Niemcami we wrześniu i październiku 1939 roku za "bohaterami" z pierwszych stron gazet, którzy spieprzyli z Kraju Szosą Zaleszczykowską, podążyło na zachód różnymi drogami ok. 0,5 miliona Polaków, którzy w przeciwieństwie do tych pierwszych nie odpuścili tematu. I ci ludzie walczyli z Niemcami we Francji w tzw. brytyjskim korpusie ekspedycyjnym, potem na terenie Anglii (lotnicy), Norwegii, potem w Afryce Płn., we Włoszech i Niemczech. Sporo Polaków na wschodzie zaciągnęło się do armii Andersa i do ruskich jednostek liniowych (Berling). Sporo walczyło w partyzantce/podziemiu. Sporo zginęło w obozach KZ. To jest wiedza podręcznikowa. Ilu ich wszystkich zginęło? Z pewnością dobre kilkaset tysięcy. Z pewnością nie więcej jak 1 milion. I to wszystko. Często zapomina się o polskich żołnierzach wziętych do niewoli niemieckiej i sowieckiej. Do tej pierwszej dostało się ponad 600 tys., a do tej drugiej ponad 200 tys. Większość z nich przeżyła cała 5-letnią wojnę w obozach jenieckich. Niestety nie wszsycy mieli farta (patrz np. Katyń, Miednoje itp.). Jak by tego nie liczyć, więcej jak milion poległych/zaginionych nie naliczymy, chyba że chcemy dodać do tego rachunku polskich Żydów z powojennego Izraela czy Ameryki, farbowanych Ukraińców, farbowanych Białorusinów itp. z kresów wschodnich i inne przedziwne przypadki ludzkie, to wtedy można by dodać, strzelam, jeszcze 0,5 mln lub 1 milion. I tu rachunek (czysto hipotetyczny) się zamyka.
Jeśli wg Ciebie zginęło 6 milionów, to mi to udowodnij.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Ręce za lud walczące 
MatiRani, 2014.03.02 o 01:03
Hanys zawsze bredzi o historii, takie ma hobby...
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Ręce za lud walczące 
Piotr Świtecki, 2014.03.02 o 10:25
Dlaczego Pan tak sądzi? Miło by było usłyszeć zamiast inwektyw argumenty.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Ręce za lud walczące 
MatiRani, 2014.03.02 o 14:09
Pan pierwszy zacznie argumentowac, ok?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Ręce za lud walczące 
Leszek, 2014.03.01 o 19:45
nie, o ile pamiętam pierwsze spisy mówiły mówiły o 28 milionach. Potem była repatriacja (także Żydów, np do Nysy i Dzierżoniowa) No i wg jakichś danych ok miliona uznawało się za ludzi radzieckich
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Ręce za lud walczące 
Krzysztof J. Wojtas, 2014.03.01 o 19:49
Zenku
Ja tam nic nie mam przeciwko ostremu potraktowaniu wielokulturowości; ma być jedna. Polska.
A ci, co nie chcą się dostosować mają krótki czas na zmianę miejsca pobytu.
Ale to nie musi być oparte na nacjonalizmie, a na idei współżycia.

Tego zaś nie da się zrobić bez użycia środków przeciwko zamarzaniu.
Czego sobie i Tobie życzę, a co daj Boże. Amen
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Ręce za lud walczące 
Zenon Jaszczuk, 2014.03.01 o 20:01
Lrzysiu
Chyba nie wierzysz w dobre, dobrowolne układy. Natomiast zgadzam się z Tobą - nie podoba się gościowi Polska to won. Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Ręce za lud walczące 
Leszek, 2014.03.01 o 19:36
No to zależy jaki nacjonalizm. Za Dmowskiego s[prawa była prosta. Żydów było widać i wiadomo było co robili. Endecka Historia Polski Siedlika podaje dane statystyczne mówiące, że 10% Żydów asymilowało się do polskości a 90% nie. I mnie byłoby żal potomków tych porządnych Polaków wyznania mojżeszowego, gdyby im ktoś rzucał kłody pod nogi tylko dlatego, że babka była np. Mendelson.

Myślę, że chodzi Ci o to, że nasz nacjonalizm powinien być pozytywny, tzn. mobilizujący do konstruktywnego działania w imię wyznawanych przez nas czynnie wartości, i to wartości atrakcyjnych zamiast siedzenia jak mysz pod miotłą i złorzeczenia innym w lesie.
pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Ręce za lud walczące 
MatiRani, 2014.03.01 o 14:35
Naiwny tekst, malo Pan rozumie mechanizmy sterowania krajami. Poczytac trzeba. Koniecznie Kosseckiego, Brzeskiego, Hongbinga i Lobaczewskiego, De Rosnay - Makroscope tez sie by przydal
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Ręce za lud walczące 
Paweł Tonderski, 2014.03.01 o 15:38
Obawiam się, że pan Konecznego nie czytał, albo przejrzał tę książkę pobieżnie lub książki, inaczej po łebkach.

Ale lepsze to niż nic?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Ręce za lud walczące 
MatiRani, 2014.03.01 o 15:50
Pobieznie Konecznego, racja, ale zdecydowanie lepsze to niz nic.
;-)
Strasznie gledzi... wole Dmowskiego.
Macko
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Ręce za lud walczące 
Zenon Jaszczuk, 2014.03.01 o 16:00
Jeśli taka twoja wola, będę musiał odpowiadać zdanie do zdania. Zgoda, że mi kibicowałeś, mieliśmy wspólne poglądy. Moje odniesienie do wejścia smoka na portal, pana Detko zapewne znasz. A więc zgadzamy się do tej pory. W następnym zdaniu - nienawiśc!!! Nie zgadzam się kompletnie. Ja cały czas piszę w milości bliżniego swego. Zlinkowałem art. a co wy zrobiliśącie pod nim, można przeczytać. Ktoś tutaj z nienawisatników robi za miłośc:-)))Dziwne stwierdzenie, że kto nie zemną ten za żydami?:-)))Wolę konkrety, ale mozna i tak. Możesz zaprzeczać rzeczywistości, że ludzie piszą iż to żydzi okradli Polskę, możesz zaprzeczać ludziom piszącym, że Jaceniuk, Kliczko, Tichocośtam to żydzi. Tylko po co to robisz i czepiasz się mnie. Może jeszcze jeden link koledze podeślę na ten temat +wolna-polska.pl. Wejdz na Wolną Polskę tam poczytasz masę art. na te tematy. Wnioski wyciągniesz sam. Myśle, że narazie wystarczy. Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Ręce za lud walczące 
Leszek, 2014.03.01 o 19:27
Zenek, uderzyło mnie w zalinkowanym (i jak twierdzisz popieranym) przez Ciebie w całości artykule karykaturalne dopatrywanie się żydów nawet tam gdzie ich wstawianie byłoby zabawne. Takie przerysowywanie problemu ani nie służy sprawie ani Polsce ani w ogóle niczemu nie służy poza podkręcaniem ludzi którzy nie lubią myśleć. Ale Twoja reakcja na moje uwagi była mniej więcehj taka "Jak ktoś jest nauczycielem to się nie powinien zajmować bakjkopisarstwem" a więc obraźliwy ad hom wobec rzeczowych uwag. Jeśli potem piszesz, że się samobiczuję wobec żydów, albo ich bronię, to znaczy, że piszesz pod tezę i nie zadajesz sobie trudu do oważnej wymiany zdań. Więc zadedykowałem Ci tekst, pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Ręce za lud walczące 
Zenon Jaszczuk, 2014.03.01 o 19:34
Leszek.
Nazwijmy to tak jak jest. Ty masz jakąś wiedzę na dany temat, i ja też mam jakąś wiedzę na ten sam temat. Czy twoja wiedza jest lepsza od mojej, czy odwrotnie? Tego nie wiem. Dlatego ja jestem spokojny, spokojnie będe ci tłumaczył moją wiedzę. A jeśli ty uwarzasz, że podważanie mojej wiedzy jest twoim atutem to "Bóg" z tobą. Ja spokojnie ci odpowiem na punkt po punkcie. Czy w związku z tą moją mitręgą mam prawo oczekiwać od ciebie zrozumienia. Oczywiście powinienem, zakładając, że nasza dyskusja ma charakter uzupełniający. Jednak w chwili obecnej po twoich wpisach mocno w to wątpię.Nawet wiem, że nie o to chodzi:-))) Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Ręce za lud walczące 
Leszek, 2014.03.01 o 19:38
to teraz mi powiedz
- gdzie pisałem Grosso-podobne bajki
- w którym momencie się biczowałem przed żydami
- w jakim sensie bronię żydów
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Ręce za lud walczące 
Zenon Jaszczuk, 2014.03.01 o 19:46
Leszek nie!!!
Teraz nie mogę ci odpowiedzsieć. zadałeś mi konkretne pytania i jedziemy po nich. Ja wiem, że chcesz mnie zakrzyczeć i w międzyczasie dać jeszcze sto pytań. Tak nie dam rady:-))) grajmy w miarę uczciwie. Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Ręce za lud walczące 
Leszek, 2014.03.01 o 19:56
Ty mi obiecałeś odpowiadać pytanie po pytaniu a potem robisz wrzutki, więc pytam dalej. Postarajmy się obaj trzymać tematu
a konkretnie wpisy tego typu
"Możesz zaprzeczać rzeczywistości, że ludzie piszą iż to żydzi okradli Polskę, możesz zaprzeczać ludziom piszącym, że Jaceniuk, Kliczko, Tichocośtam to żydzi" Podałeś tekst, napisałeś, że się zgadzasz, ja to skrytykowałem i podałem argumenty. A Ty teraz narzekasz. To zastanawiaj się co piszesz. pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Ręce za lud walczące 
Zenon Jaszczuk, 2014.03.01 o 19:12
Leszek.
II- jedziemy powoli dalej.
Ad1) Ja żydów nie rozpoznaję, nie robię za selekcjonera. Mam ciekawsze zajęcia. Jednak trochę czytam i doceniam pracę innych. Pytanie jest z góry fałszywe. Szkoda, że nie pytasz jak poznaję Chińczyków. Otóż Chińczycy mają własną urodę przynależną Chińczykom i to mi wystarczy. A jesli mam wątpliwości to czytam co taki Chinczyk pisze. Mam nadzieję, że wszystkie narody, nacje mają własną hisrorię, własne obyczaje, własne powiedzienia. Dlatego taki Chińczyk powie coś takiego czego nigdy by nie powiedział Polak. Nie wiem czy rozumiesz mój wywód. Ja to wiem, ja poznam po pisaniu "Chinczyka". Pedałem nie jestem w rozporki nie zaglądam . Pozdrawiam miło
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Ręce za lud walczące 
Leszek, 2014.03.01 o 19:39
i bardzo słusznie czynisz bo nie wydaje mi się, żeby Kwaśniewski był obrzezany przez Tatę komunistę. A więc poza metryką, jak rozpoznać? też pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Ręce za lud walczące 
Zenon Jaszczuk, 2014.03.01 o 19:42
Leszek.
O ile mi wiadomo z przeczytanych wieści, to pan Kwaśniewski czytaj Stolzman jest synem żyda NKWDisty ( daruję sobie opisywanie ich zasług). Jego żona Polka urodziła "kwacha" . Teraz to twój problem czy ty uznajesz go za żyda, Polaka czy innego przybłedę. Bo oni uznają po matce. A jak my uznajemy. Chyba nie chodzi o kwestię uznaniowości tylko o fakty i znajomośc zachowań owych indywiduułów. Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Ręce za lud walczące 
Leszek, 2014.03.01 o 19:49
jego matka jest chyba z domu Bałasz, podobno wyznania prawosławnego. I teraz jest pytanie jak takich traktować. "Neoendecy" widzą w nich klasycznych żydów, nop bo patrzcie, interesy z Pinbczukiem itp. Ale przecież w papamobile woził go sam Karol Wojtyła, i dlatego został prezydentem a nie z nadania żydowskiego. Wiem, wiem, Karol Wojtyła to syn pani Katz(orowskiej). No i walcz tu człowieku z żydami jak oni nawet Kościół opanowali :-)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Ręce za lud walczące 
Zenon Jaszczuk, 2014.03.01 o 20:04
Leszek
No właśnie Katz, więc czego odemnie oczekujesz. Zgoda. Na tematy Katza się nie pisze bo c........ tego nie rozumie i może ci łeb urwać. Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Ręce za lud walczące 
Zenon Jaszczuk, 2014.03.01 o 19:22
Leszek witaj.
Odpowiedz do Ad1b)
Pytanie "ciekawe" a skąd pan Pająk wie? A tego ja nie wiem skąd pan Pająk wie oprócz tego co napisał ( chyba chodzi o wydział MSW do spraw ludności - to tak z pamięci). Jednak jeśli twierdzisz na jakiejś podstawie, że pan Pająk "kłamie" , masz okazję się popisać wiedzą własną i wyprostowac wiedzę pana Pająka. Natomiast ja wierzę panu Pająkowi poniewaz przeczytałem jego z dziesięć książek. A więc po takiej lekturze mam własne zdanie na ten temat. Jeśli zrobisz to samo to pogadamy. A jeśli będzie ci za mało to proponuję jeszcze poczytac pana Leszka Szcześniaka, pana Ś. Żochowskiego i wielu innych Polaków. Nie polecam Całej i innych połówek typu Holland, Wajda, Michnikoidy itp itd.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Ręce za lud walczące 
Leszek, 2014.03.01 o 19:23
ja sie Ciebie zapytałem skąd Pan Pająk wie i jak dokjumentuje oraz jak selekcjonuje. Nie pisałem, że kłamie. Wkładanie komuś w usta niewypowiedzianych wypowiedzi jest nieładną praktyką manipulowania w dyskusji.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Ręce za lud walczące 
Krzysztof J. Wojtas, 2014.03.01 o 19:55
Leszek, Zenek

Macie problemy z odróżnianiem Żydów od reszty polskiej populacji?
Nic prostszego. Wystarczy obserwować "telewizyjne twarze".
Ci odmieńcy, rzadko na ekranie - to Polacy.

PS. Czy można miłować bliźniego i się z nim nie napić jakiegoś zacnego trunku?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Ręce za lud walczące 
Leszek, 2014.03.01 o 20:01
no i właśnie problem nie jest z odróżnianiem. Bo trzeba się bardziej angażować i nie dopuszczać do przekrętów i strat zamiast tracić czas na ustalaniu narodowości złodziei. Jeśli duża część jakiejś zbiorowości nie utożsamia się z Polską -- czy to Żydzi czy Niemcy czy komuniści -- to wiadomo będzie, że będą pasożytować na innych. Ale tak się dzieje bo inni niewiele robią więc zostawiają pole pasożytom, niezależnie od pochodzenia.
Czuje że pijesz do picia. No to kiedy nas zapraszasz :-). Ja w bloku nie bardzo mam warunki. Chyba że gdzie na Mazurach
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Ręce za lud walczące 
Zenon Jaszczuk, 2014.03.01 o 20:21
Leszek.
U mnie jak wiesz warunki polowe. Pomimo tego, jak wiesz, zawsze drzwi otwarte. Zapraszam cały czas. Masz telefon- dzwon i przyjeżdzaj. Nie wiem czy czytałeś moją dawną propozycję. Opisywałem jak to widzę. Dzisiaj widzę, że coś na ten temat wspomina tzw prawy sektor na Ukrainie. Jednak to mój pomysł. Poseł ma powiedzmy nas dziesięciu obywateli, strużów prawa, aby poseł sioę nie zapomniał komu sł€ży. Jak złe zagłosuje, kopa w dupe. To tak w skrucie i następny proszę. Drugiemu już taki numer nawet nie przyjdzie do głowy. Niech żyje POLSKA.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Ręce za lud walczące 
Leszek, 2014.03.01 o 20:45
dokładnie, Niech żyje Polska. Niech ona wreszcie żyje. Chętnie wpadniemy w jakiś weekend, Dzięki i pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Ręce za lud walczące 
Krzysztof J. Wojtas, 2014.03.01 o 20:57
To ma być na zasadzie : wypijemy wszystko, co aparatura wydoli?
No, trzeba poczekać , żeby ostygło!!!

PS. Mazury? Ponoć Podlasie ma lepsze tradycje...
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Ręce za lud walczące 
Zenon Jaszczuk, 2014.03.01 o 20:07
Krzysiu ja nie mam takich problemów. Tutaj został problem sztucznie wywołany dla odwrócenia uwagi od tematu zasadniczego. Kto nam za..... Polskę i dlaczego. Ja biorę tych panów w tym temacxie z HUMOREM i SATYRĄ. Mam nadzieję, że to widać z moich odpowiedzi. A panowie dostają orgazmu. :-)))Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Ręce za lud walczące 
Leszek, 2014.03.01 o 20:18
czyli widzisz to m/w tak: napisałeś prawdę, prawdę i tylko dokładną a prześladowaną prawdę i spowodowałeś paniczny lęk krypto-żydów, którzy teraz wychodzą ze skóry by ci przywalić. A ja jednak proponowałbym Ci przemyśleć moje uwagi zamiast się napawać kolejnymi demaskacjami
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Ręce za lud walczące 
Zenon Jaszczuk, 2014.03.01 o 20:25
Leszek.
Jeśli możesz to proszę konkretnie do punku do zdania. Ja nie jestem w stania z tak lakonicznej ifromacji zorientować się o co ci chodzi. Rozumiesz, że zrobił się tłok. Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Ręce za lud walczące 
Leszek, 2014.03.01 o 20:45
ok, dajmy spokój na dziś, pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Ręce za lud walczące 
Zenon Jaszczuk, 2014.03.01 o 19:58
Ad1c
Czyli przyjmujesz punkt widzenia żydowski , bo po matce a nie po ojcu.
Ja jestem Polakiem i przyjmuję wiedzę, obyczaje Polskie, Europejskie a nie pastuchów pustynnych. Dla mnie ktoś taki jest mieszańcem - żydopolakiem, żydoniemcem, żydofrancuzem. Jeśli dorośnie i wyrażnie pójdzie w jakąś stronę wtedy go określam jako żyd, jako Polak, jako niemiec, jako francuz. To że żydostwo ma większą siłę oddziaływania jest stwierdzeniem brojlerów karmionych paszą żydowską przez TV, prase, książki, filmy. Zapewne czytałeś trochę o talmudzie. Żyd żyda nie może karać. Goie to bydło. No przecież nie będę ci wykładał łopatologi, bo o tym wszystkim wiesz. Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Ręce za lud walczące 
Leszek, 2014.03.01 o 20:06
no toż mi przywalił...Tam było takie :-) Ironia. To tropiciele przyjmują punkt widzenia żydowski. Wg. mnie jesteś tym, za kogo się uważasz i z jakiej tradycji wyrastasz. Boję się, że ci, którzy stwierdzają, że jak ktoś ma 1/8 krwi żydowskiej to jest żydem, to właśnie oni w praktyce uważają, że ta 1/8 ma większe znaczenie niż 7/8. Oczywisty nonsens. Ale jeśli dla wielu ma... no to mamy do czynienia z pieczeniarstwem i szukaniem możnych sponsorów przez wannabe Jews.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Ręce za lud walczące 
Zenon Jaszczuk, 2014.03.01 o 20:15
Leszek.
Jeśli ja usłyszę kilku żydów wołających w prasie, radio, telewizji internecie ( bo nie wszędzie ich wpuszczą)że to nie żydzi tylko mafja żydowska domaga się od Polski następny raz jakich odszkodowań. To my prawdziwi żydzi w ramach protestu będziemy leżeli plazkiem na rondzie nowy świat w WaRSZAWIE. To ja już jadę i robię im kanapki i kerbatę. Pozdrawiam
Ps. Dobrej nocy, trzea dać innym pogadać. Do jutra.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Ręce za lud walczące 
Leszek, 2014.03.01 o 20:20
no ale sam fakt, że jednak międzynarodowe żydostwo się denerwuje to znaczy że nie do końca ugrali w Polsce to co chcieli. czyli chyba nie wszystko tu kontrolują. Ale checa
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Ręce za lud walczące 
Zenon Jaszczuk, 2014.03.01 o 20:33
Leszek pisałem i o tym dawniej.
Żydzi liczyli, że Polaków wykończą raz dwa. A my na złóść żyjemy, co prawda w coraz gorszym stanie, ale jednak. Zniszczyli nam wszysatko, nawet szkolnictwo, kulturę, naukę, nie mówiąc o całym przemyśle. dziwię się często Polakom krzyczącym zza granicy. Ja p....e taką Polskę, ja tutaj żyję spokojnie. Taki brojler nie rozumie, że po to właśnie został wygnany, aby osłabić Polskę. Wyobraż sobie wszystkich Polaków w Polsce przy 50% bezrobociu. Już dawno pustynni byliby zmieceni ze swoioch foteli. Pozdrawiam.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Ręce za lud walczące 
Leszek, 2014.03.01 o 20:47
no więc właśnie o to także chodzi, żeby się nie dać i aktywnie się angażować. Jak my będziemy zorganizowani to nikt nam nic nie zrobi choćby na głowie stawał. pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
 
Etyka Transcendentna, polityka polska, zagrożenia nowym porządkiem światowym, samopomoc terytorialna, ciekawostki i czasem trochę literatury; PW proszę na leskaw@wp.pl
login:
hasło:
 
załóż konto, załóż bloga!
Więcej funkcji, w tym ocenianie i komentowanie artykułów.
odzyskaj hasło