Polska to wspólna sprawa i wspólnota losu katolików i niekatolików. Obrona przed nowym porządkiem świata to wspólna sprawa tych co nie chcą totalitaryzmu doskonałego.
Wspólna Sprawa
strona główna · działy · tagi · o autorze · szukaj · Polacy.eu.org  
 

Polska2013.03.29 20:53

Pranie mózgu

 

czyli o polskiej odpowiedzialności z cyfrą 1980 w tle

 
winny...
 
Jakieś 1980 lat temu ukrzyżowano Jezusa. Za mówienie prawdy został zamęczony i zamordowany. Winni do dziś dnia oskarżają go, a że syn kurwy, a że bluźnierca. A w ogóle to zasłużył i sam chciał tego co go spotkało. Pewnie nie powinien się buntować. I mówić prawdy.

1980 lat po Jago narodzinach, narodził się 10 milionowy ruch w kraju Jego wyznawców, głoszący prawdę o zwyrodniałym systemie Imperium Zła zakładanym przez etnicznych i ideowych spadkobierców katów Jezusa. Ruch ten i sama idea została zdławiona, najbardziej nieprzejednani zamordowani lub wygnani. A teraz jeszcze mówi się nam, że sami jesteśmy sobie winni. Pragnąc zrzucić z siebie system mordu i kłamstwa samiśmy, prawda, winni tego, że nas okradziono i zniewolono. Nie, żebym twierdził, że jesteśmy mesjaszem narodów. Nie, ale to denerwuje.

A prawda jest prosta:

1. W wyniku osamotnienia w 1939 zostaliśmy najechani i rozjechani przez 2 bandyckie kraje. Te imperia zła wymordowały nam elity. Czy mogliśmy mądrzej i skuteczniej? Może tak a może nie. Ale to nie my jesteśmy odpowiedzialni tylko ONI.

2. W wyniku zdrady i kalkulacji zysków, zostaliśmy opuszczeni w 1943 i latach następnych, w wyniku czego (za Bohdanem Urbankowskim) straciliśmy po 1945 kilkadziesiąt tysięcy kolejnych ludzi z kręgosłupem. Czy mogliśmy mądrzej? Tylko co? Przecież się podawali, oddawali broń, ujawniali się… Nie robiliby tego, i tak zostaliby wymordowani. Zrobili, i zostali wymordowani. Że co, że kolaboranci musieli? Aha, ich zwalniamy z odpowiedzialności. I znowu nasza wina.

3. Nikt nigdy nie policzył ilu ludzi utopiono w Wiśle czy Bałtyku, zrzucono ze skał, otruto. Mój Ojciec po wizytach u osoby, którą podejrzewał o agenturalność, regularnie dostawał ataków trzustki. Kiedyś okazało się, że mleko dostarczone rano kilka godzin później zrobiło się niebieskie. Raz został napadnięty, bez powodu. Wreszcie umarł na przypadłość mogącą się brać z zatrucia. A bezpośrednio z niewłaściwego podłączenia urządzenia medycznego. Bo się stawiał. Kazali namawiać na wsi do tworzenia PGR, a ten mówił chłopom, żeby tego nie robić. Jako związkowiec, jeszcze przed “S” stawiał się o prawa robotników. I ja się zastanawiam ile takich przypadków jeszcze było. Bo chyba nie tylko mój Tata. I co, sami chcieli, bo nie podobała im się władza. Bo niby stawiając się to właściwie chcieli tego co mamy teraz, prawda?

4. Za to, że władza PRL i jej agentura zrobiła transformację 1989, a poparły ją autorytety moralne to też odpowiadają ci, którzy chcieli wolności? Takim trzeba kawę na ławę. W 1989 miało miejsce podpisanie kapitulacji. Komuna padła Lichwa wygrała. Zamienił stryjek siekierkę na kijek. Dojone krowy pozostały dojone, tylko nawet bardziej ale za to w białych rękawiczkach. A kapo pozostali ci sami. Takie obrotowe spece. I co, znowu jesteśmy winni, prawda, bo większość zagłosowała przeciw systemowi tylko wybory nie były wolne. A jak potem już były, to już i tak było za późno. Po przekształceniach własnościowych, po ustaleniu systemu politycznego. Kogo stać było na tworzenie polskiej partii, na zaistnienie w mediach? Kto mógł wystawiać kandydatów, kto miał autorytet, kadry, media i kasę?

5. kiedy już jest jasne co się stało i kto i za co odpowiada, to teraz nawet nie ma jak osądzić i ukarać. Ale nawet gdyby komuś przyszło to do głowy i znalazły się możliwości, to najlepiej odwrócić kota ogonem i zwalić na nas samych. W ogóle, “demokracja” to fajny wynalazek: i tak nie masz wpływu ale firmujesz i bierzesz odpowiedzialność.

6. Dziwimy się czemu nas wszyscy wystawiają i lekceważą. A może nie ma się czemu dziwić. Skoro zostaliśmy pokonani i jesteśmy dojeni, to może dlatego jesteśmy dojeni bo zostaliśmy pokonani? To wiele tłumaczy. I coś się niby zmieni jak zaczniemy się biczować? Coś się zmieni jak kapo zmienią lojalność i zaczną znów służyć tym, co wcześniej zostali pokonani? Odwrócenie wyniku zimnej wojny ma nam dać wolność? To znaczy służąc tym co wcześniej przestaniemy być niewolnikami a nowy pan zrobi nam dobrze i odda zagrabioną nam własność? Aha, już kiedyś pokazał jak dobrze potrafi robić narodom a zwłaszcza ich elitom. Zamiana kijka na siekierkę to coś innego niż siekierki na kijek. Prawda?

7. Czy jesteśmy idealni? Odpowiedzialni? Absolutnie nie. A jak mamy być skoro od kilkuset lat tych którzy tacy są systematycznie się zabija i wygania? Jaki to daje przykład i zachętę następcom? Nie, jesteśmy raczej okłamywani a więc zakłamani. Jesteśmy generalnie zdemoralizowani, zastraszeni, zapracowani i skołowani. Czy jednak to na pewno nasza wina? Może da się lepiej. Ale to nie myśmy się mordowali. Może szlachta kilkaset lat temu była krótkowzroczna, ale to nie myśmy się zdepopulowali na Litwie o 90% w XVII w. Może i nawet teraz jesteśmy zbyt naiwni, ale jak już się nas wychowało do zaufania “autorytetom” to im ufamy, bo tak nas wychowano. To też nasza wina…

Teraz, nareszcie pojawia się szansa by przynajmniej zobaczyć jak jest na prawdę. Ostatnie dziesięciolecia uczyniły nas narodem jako tako wykształconym, nawet jeśli przez tułaczkę. Może przy sprzyjających okolicznościach coś ma szansę się zmienić. Nie, bo znowu nas popychają do tej samej rzeki, tych samych błędów i każą ufać tym samym szujom. Nazywajmy rzeczy po imieniu. 

 
3883 odsłony  średnio 5 (9 głosów)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować   
Tagi: odpowiedzialność, służby specjalne, autorytety moralne, Polacy, transformacja, 1989, 1980, Jezus.
Re: Pranie mózgu 
janekk, 2013.03.30 o 16:36
Leszek,
zwięźle i treściwie, czasami mi się zdaje że tak jak w przyrodzie cały czas trwa walka między żywicielami i pasożytami albo roślinożercami i drapieżnikami tak i w przypadku ludzi.
Co ma zrobić nacja która wyspecjalizowała się w pasożytowaniu na innych? :) Do uczciwej pracy toto się nie nadaje albo czuje wrodzony wstręt więc cały czas kombinuje jakby się urządzić kosztem innych.
A kombinowanie jako jeden z wariantów myślenia ma jednak przyszłość. Więc żywiciele też muszą trochę pogłówkować jak się pozbyć pasożytów. Może do Synaju...? :)
Pozdrawiam i
życzę zdrowych i pogodnych Świąt Wielkanocnych
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Pranie mózgu 
Leszek, 2013.03.31 o 12:19
dzięki. W dzień taki jak dziś pasuje nam wierzyć, że prześladowane dobro prędzej czy później odnosi zwycięstwo.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Pranie mózgu -Ale to nie my jesteśmy odpowiedzialni tylko ONI. 
MatiRani, 2013.03.31 o 23:00
Najlepiej odwrócić kota ogonem i zwalić na nas samych
I coś się niby zmieni jak zaczniemy się biczować?
Ale to nie myśmy się mordowali.
Nazywajmy rzeczy po imieniu.

No wlasnie - tylko ze do kogo to dociera?
uszanowania
MLR
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Pranie mózgu -Ale to nie my jesteśmy odpowiedzialni tylko ONI. 
Adam39, 2013.04.01 o 02:07
Mati, nie zawsze ostatnio mam czas by podejść do kompa i wejść do internetu. Wchodząc, przede wszystkim klikam na ten portal i czytam w pierwszej kolejności wypowiedzi ludzi z odważnymi i bliskimi mi poglądami.
Rzadko obecnie komentuję. Ale staram się stawiać stopnie po przeczytaniu interesującego mnie artykułu. Brakuje mi na portalu możliwości stawiania stopni pod wypowiedziami blogerów. A myślę, że mogło by być ciekawie.
Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Pranie mózgu -Ale to nie my jesteśmy odpowiedzialni tylko ONI. 
Leszek, 2013.04.01 o 10:45
ja myślę, że dociera bardziej niż nam się zdaje, tylko panuje poczucie niemocy. Czytałem sporo na temat syndromu ofiary. U nas w Polsce jest on wyraźnie widoczny. Takie święta jak to każą jednak nabierać dystansu do pewnego rodzaju obaw. Jak mawiał pewien polityk zachodni, można okłamywać wszystkich jakiś czas albo niektórych cały czas, ale nie da się ogłupiać wszystkich przez cały czas.
wszystkiego!
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Pranie mózgu -Ale to nie my jesteśmy odpowiedzialni tylko ONI. 
MatiRani, 2013.04.01 o 19:54
OK, ALE...
Musimy brac pod uwage czynnik czasu. Czas jest niesamowicie wazny w zyciu ludzkim, bo jest ono czasowo ograniczone. A wojna o zniewolenie ludzkosci trwa stale i chachary odnosza sukcesy jeden za drugim.
Ekonomia wspólczesna opiera sie na preferencji czasowej i nie da sie jej ominac. Kazde oszustwo, kazda dewiacja tym zbrodniarzom przyspaza korzysci a nam strat. Polacy grzezna w dlugach, w bezradnosci a namaszczeni i z wlasciwego pochodzenia zyja w luksusach i rozkoszach.
Moze nie musimy czekac na zadoscuczynienie po smierci?
Naprawiac i karac winnych musimy juz tu i teraz....
Ino jak?
pozdr
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Pranie mózgu -Ale to nie my jesteśmy odpowiedzialni tylko ONI. 
Piotr Świtecki, 2013.04.06 o 11:34
Może jakiś pogromik, albo dwa?.. A na deser obalanka rządu.

Co wygrałem?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Pranie mózgu -Ale to nie my jesteśmy odpowiedzialni tylko ONI. 
Zenon Jaszczuk, 2013.04.03 o 21:36
Mufti.
Jesteś zgłoszony do cenzury. Śmieję sie bo się zgadzam z zgłaszającym. Aż nie ładnie mi się pytać, kiedy dostaniesz się do doktora!!! Nie czytaj tyle wyborczej, bo te pogromy to jaja - no chyba, że to wielkanocne. To przepraszam. Pozdrawiam:-)))
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Pranie mózgu -Ale to nie my jesteśmy odpowiedzialni tylko ONI. 
Piotr Świtecki, 2013.04.06 o 11:33
Jasne, jasne. Przychodzi Mufti do doktora, a lekarz też Żyd.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Pranie mózgu -Ale to nie my jesteśmy odpowiedzialni tylko ONI. 
Zenon Jaszczuk, 2013.04.03 o 23:12
Mufti.
A mówiłeś, że mieszkasz w Warszawie. Takie rzeczy to podobno w Ameryce. Czyżbyś pisał zza wielkiej wody :-))) Podobno u nas jest jeszcze kilku lelijów. Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Pranie mózgu -Ale to nie my jesteśmy odpowiedzialni tylko ONI. 
Christophoros Scholastikos, 2013.04.05 o 15:07
Nie kwalifikuje się do ocenzurowania ten post.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Pranie mózgu -Ale to nie my jesteśmy odpowiedzialni tylko ONI. 
MatiRani, 2013.04.05 o 19:42
za glupote - tak, jak najbardziej
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Pranie mózgu -Ale to nie my jesteśmy odpowiedzialni tylko ONI. 
Christophoros Scholastikos, 2013.04.06 o 11:33
Są zasady, poczytaj. Dobrze się bawisz tymi zgłoszeniami? Skoro inni są wg. Ciebie głupi to pokaż swoją wyższą klasę.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Pranie mózgu -Ale to nie my jesteśmy odpowiedzialni tylko ONI. 
MatiRani, 2013.04.07 o 00:30
Czynie to co wlasciwe. Nie odpowiadam kretynsko na powazne tematy.
Poruszam powazne tematy.
Reaguje tylko na wyjatkowe glupoty, zenujace prowokacje, wstydu godne komentarze czy artykuly.
Nie wiem czy inni sa glupi - ale wiem kiedy pisza glupio, prowokacyjnie czy podchwytliwie ponizej pasa. I nie mam zamiaru tego tolerowac.
Ani hipokryzji ani poprawnosci politycznej nie potrzebujemy na stronach POLSKICH.
A Ty mysl wiecej o sprawach a mniej o osobach.
;-)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Pranie mózgu -Ale to nie my jesteśmy odpowiedzialni tylko ONI. 
Christophoros Scholastikos, 2013.04.07 o 20:21
Kotuś, jak zgłaszasz coś do cenzury to poczytaj jakie są zasady cenzury. Głupoty się nie cenzuruje. Każdy codziennie pracuje na definicję samego siebie. Jak chciałbyś żeby wszyscy ludzie byli Tobą, to ostrzegam, może Ci się to nie udać. No ale próbuj ;-).
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Pranie mózgu -Ale to nie my jesteśmy odpowiedzialni tylko ONI. 
MatiRani, 2013.04.07 o 21:42
Zenek nie jest mna i tez tak mysli - bo mysli.
Czego i Tobie zycze.
Znaczy sie - myslenia.
Badz soba, a nie marionetka pogladów innych.
Nie szczekaj ze stadem, Piesku, chodz wlasnymi, chociazby i kocimi, drogami.

:-))))

( Ale sie skalamburowalo przekomarzanie )
pozdrówka
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Pranie mózgu -Ale to nie my jesteśmy odpowiedzialni tylko ONI. 
Christophoros Scholastikos, 2013.04.07 o 22:18
Dobrze, opowiadajcie tam sobie różne te swoje historie nieskończone i zgłębiajcie tajemnice swoich umysłów wraz z zakamarkami myśli uczesanych i tych nie też. Prosta prośba, zgłaszaj do cenzury coś co powinno być cenzurowane w świetle portalowych zasad. Inaczej reagujesz jak bezmyślna złośliwa małpka kotku.
Może być bez odbioru w tym temacie? Dziękuję hau.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Pranie mózgu -Ale to nie my jesteśmy odpowiedzialni tylko ONI. 
MatiRani, 2013.04.07 o 23:47
Przeczytaj: Może jakiś pogromik, albo dwa?.. A na deser obalanka rządu. Co wygrałem?
pomysl:
nie szczekaj:
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Pranie mózgu -Ale to nie my jesteśmy odpowiedzialni tylko ONI. 
Christophoros Scholastikos, 2013.04.08 o 08:07
Ale Ty namolny jesteś :-). Jak Twoja żona z Tobą wytrzymuje? :)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Pranie mózgu 
Adam39, 2013.04.01 o 01:35
Jest na tym blogu kilku blogerów, których artykuły i wystąpienia lubię czytać. Ty Leszek do nich należysz.
Pozdrawiam, nie tylko z okazji tego Wielkiego Święta!
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Pranie mózgu 
Leszek, 2013.04.01 o 10:38
dzięki. Szczerze odwzajemniam życzenia a także zdanie o przekonaniach i wypowiedziach! pozdrawiam!
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Pranie mózgu 
Zenon Jaszczuk, 2013.04.01 o 16:21
Leszek witaj. Zyczę wszystkiego dobrego tobie z rodzinką. Dzięki za ten art. Pozdrawiam serdecznie.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Pranie mózgu 
Leszek, 2013.04.01 o 16:35
nie ma za co. nie możemy się dać. pozdrawiam!
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Pranie mózgu 
Zenon Jaszczuk, 2013.04.01 o 17:18
Leszek.
Widzę, że tutaj robi sie ciasno, ale pisz częściej. I powiem ci , że nie wiem o co chodzi na naszym portalu. Jest coraz gorzej...... Pozdrawiam , aby do wiosny :-)))
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Pranie mózgu 
MatiRani, 2013.04.05 o 14:48
Mózgi nam usiluja prac ( niektóre sa juz tak sprane ze az zapaprane falszywkami ) Wiec warto wiedziec, ze za kulisami jest plan:

New post on Stop Syjonizmowi
Cytat dnia:
by stophasbara

"Naszym planem zasadniczym jest zakaz posiadania WSZELKIEJ broni. Musimy użyć do tego wszelkich środków. Nie ważne, czy trzeba do tego wypaczyć fakty albo nawet użyć kłamstw. Nasze zadanie stworzenia socjalistycznej Ameryki może tylko wtedy się udać, gdy ci, którzy mogliby się nam przeciwstawić, zostaną całkowicie rozbrojeni” (Sara Brady, przewodnicząca komisji w sprawie kontroli broni (Handgun Control) do Sen. Howarda Metzanbauma, The National Educator, January 1994, str. 3).

Plan sie realizuje, bo jestesmy jak zabki w garnku, nie reagujemy na male zmiany - podczas gdy ich suma jest przerazajaca.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
 
Etyka Transcendentna, polityka polska, zagrożenia nowym porządkiem światowym, samopomoc terytorialna, ciekawostki i czasem trochę literatury; PW proszę na leskaw@wp.pl
login:
hasło:
 
załóż konto, załóż bloga!
Więcej funkcji, w tym ocenianie i komentowanie artykułów.
odzyskaj hasło